treningi

Zbiornik Huty w Częstochowie będzie areną tegorocznego finału cyklu Sensas Chellange. W teorii łowisko słynie z loteryjności i wymaga od zawodników niezwykłej precyzji oraz finezji. Czy tak jest w praktyce? Postanowiłem to sprawdzić i wspólnie z Arkadiuszem Pawlakiem wybrałem się na krótki przedfinałowy trening.
Łowiska komercyjne to nie tylko popularna metoda i big game na zestawie skróconym. To także doskonały poligon do treningu odległościówki, która coraz częściej decyduje o wynikach na największych ogólnopolskich zawodach spławikowych. Świetnie przekonaliśmy się o tym podczas X-lecia Matchpro na Zalewie Szymanowice. Kto nie potrafił dobrze operować matchem - wypadał ze stawki.
Dla każdego zapalonego spławikowca zima doskonały moment, by zaprzyjaźnić się z innymi technikami połowu białorybu. Tym razem nad Kanał Żerański wybrałem się z feederem. Cel? Ostrożne i bardzo waleczne o tej porze roku leszcze.
Dzika Warta kusiła od dawna. Jak magnes działały na nas opowieści o pięknych, złotych leszczach, które z powodzeniem można łowić na klasyczną przepływankę. Gdy wreszcie pojawiła się okazja by tam pojechać, nie zastanawialiśmy się ani chwili... W pamięci mieliśmy jednak ubiegłoroczne zatrucie tej pięknej i rybnej rzeki, które wstrząsnęło wędkarskim środowiskiem. Czy rzeka zdążyła się podnieść po biologicznej katastrofie? Chyba tak.
Podczas tegorocznej „Rybomanii” zapoznaliśmy się z nową ofertą zanęt Matchpro. Na pierwszy rzut oka mieszanki wydały nam się bardzo ciekawe, ale wiedzieliśmy że ich prawdziwą wartość poznamy dopiero nad wodą. Okazja do testu pojawiła się bardzo szybko.
Często zaczynamy sezon nad Kanałem Żerańskim. Tym razem postanowiliśmy go tam zakończyć. W wyprawie towarzyszył nam Konrad, który jak sam deklarował, zawsze miał duży problem z dobraniem się do listopadowych płoci. Tym razem, bogatszy o kolejny sezon doświadczeń, odstawił toporne zestawy i zdecydował się na ultrafinezyjne łowienie.

Strony