wywiady

Bob Nudd to jeden z najbardziej utytułowanych zawodników w historii wyczynowego wędkarstwa spławikowego. 4-krotny indywidualny mistrz świata i wielokrotny medalista imprez mistrzowskich w drużynie. W kadrze narodowej spędził 24 lata, bijąc tym samym wszelkie dotychczasowe rekordy. W 1991 roku został sportową osobowością roku stacji BBC.
Pamiętam, jak kilkanaście lat temu z wypiekami na twarzy śledziłem w czasopismach wędkarskich relacje z zawodów Scandinavian Masters. W przeddzień tej legendarnej imprezy swoje zawody w Szwecji organizował Milo Colombo. Wtedy postać nieosiągalna, którą stawiałem w jednym rzędzie z Nuddem, Scotthornem czy da Silvą. W marcu poznałem Milo osobiście, wypiłem z nim piwo i wylosowałem stanowisko obok w czasie zawodów. To było naprawdę niesamowite przeżycie.
Wędkarstwo na najwyższym poziomie to nie tylko domena Anglików, Włochów, Belgów i Polaków. W ostatnich latach do głosu coraz częściej dochodzą Rosjanie. Póki co sięgają jednak po trofea indywidualne. Yury Siptsov, aktualny spławikowy Mistrz Świata wyjaśnia nam dlaczego tak się dzieje. W rozmowie zdradza także jak krok po kroku dochodził do największego sukcesu w swojej karierze. Przyznajemy, że jego wspomnienia ze Słowenii mocno nas zaskoczyły. Zapraszamy do lektury!
Indywidualny i drużynowy Mistrz Świata, wirtuoz wszystkich technik spławikowo-gruntowych, showman i fantastyczny człowiek. W dwóch słowach - Will Raison. Zapraszamy do przeczytania wywiadu z żywą legendą wędkarstwa!
Trzech wybitnych wędkarzy z francuskiego Teamu Sensas: Eric Lubin, Cristophe Noualhier i Jean Desque wzięło udział w zawodach z cyklu Grand Prix Polski, które pod koniec września odbyły się nad Kanałem Żerańskim. Z tym ostatnim mieliśmy okazję porozmawiac. Zapraszamy do przeczytania wywiadu z żywą legendą światowego spławika.
Czy łowiliście kiedyś ryby na polu golfowym? Wyobrażacie sobie świat bez kanałów, rzek i jezior? Pewnie nic z tych rzeczy. Tymczasem dla ekipy z Wysp Normandzkich to codzienność. Więcej wyspiarskich ciekawostek znajdziecie w artykule.

Strony