porady-expertów

Każdy sezon to dla nas nowa nauka i nowe doświadczenia. Godziny spędzone nad wodą plus spotkania z wieloma doświadczonymi wędkarzami owocują poznaniem ciekawych sposobów łowienia i przygotowywania się do zawodów. Ubiegły sezon także obfitował w nowe rozwiązania. Ich prostota bardzo nas zaskoczyła.
Kanał, karpie, zalew, kanał, karpie, zalew - tak w ostatnich miesiącach wyglądał nasz wędkarski kalendarz. Jednym słowem - nuda! Z monotonnego stanu wyrwał nas telefon Krzyśka Kałużnego z Matchpro. - Przyjeżdżajcie! Biorą piękne jazie. Nie wahaliśmy się ani chwili.
W minionym sezonie miałem okazję spędzić nad wodą setki godzin. Łowiłem na kilku nowych, ciekawych dla mnie łowiskach i próbowałem łowić nowymi wcześniej nieznanymi mi technikami. W tym czasie zauważyłem kilka ciekawych patentów, z którymi chciałbym podzielić się poniżej.
Zalew Szymanowice będzie w tym roku areną walki o tytuł najlepszego wędkarza spławikowego w kraju. Na miesiąc przed tym wydarzeniem postanowiłem sprawdzić, czego mogą się spodziewać uczestnicy Mistrzostw Polski Seniorów.
Łowienie karpi na komercji wciąż mnie zaskakuje. Już wiele razy przekonałem się że to wcale nie taka prosta sprawa. Aby lepiej zrozumieć przyzwyczajenia wąsatych rozbójników postanowiłem zasięgnąć porady fachowca.
- Drennan idzie pod sport wyczynowy bardzo konsekwentnie. U nich nie ma nic, czego nie można by było użyć na Mistrzostwach Świata - mówi Wojtek i odkłada do schowka kolejne pudełko haczyków z serii Red. Po chwili dorzuca: - Zobaczcie, tutaj mam ich jeszcze trochę. Naszym oczom ukazało się (...)

Strony