okiem-laika

Nasza ubiegłoroczna wizyta u Willa Raisona nie ograniczyła się do tylko do łowienia ryb. Gospodarz łowiska pokazał nam także swój sklep, który byłby spełnieniem marzeń każdego polskiego wędkarza. Ogrom produktów dostępnych na miejscu, zaskakująco niskie ceny i możliwość skorzystania z porad jednego z najlepszych wędkarzy spławikowych... Czy można wymagać więcej?
Wartość sprzętu wędkarskiego potrafi znacznie przekroczyć wartość samochodu, którym jeździmy. Jeśli zatem o nasze auto dbamy najlepiej jak potrafimy, z wędkami powinniśmy obywać się podobnie. Tym bardziej, że tyczkowe porządki to naprawdę nic trudnego... A gdy już rzucimy się w zawodniczy wir, na prawdziwe SPA nie będzie czasu. Dlatego przedsezonowe przygotowania to świetny moment, by zadbać trochę o pielęgnacje naszej wędki. Nie będzie tutaj laserów i gadżetów za setki złotych.
Prezentacja przynęty to sprawa bardzo istotna, szczególnie podczas łowienia dużych, ostrożnych ryb. W ostatnim czasie testowałem nowe rozwiązanie w postaci przyponu włosowego - tzw. lasso. Ten rodzaj przyponu pozwala na niezwykle naturalną prezentację pelletu w naszym zestawie, bez względu na to jaką techniką łowimy. Na kilku zdjęciach pokażemy Wam, jak przygotować taki przypon, abyście i Wy mogli go sprawdzić w warunkach bojowych.
Ostatnim etapem naszych przedsezonowych manewrów były zestawy. Łukasz pokaże jak zapełnił swoje kasetki i wytłumaczy, dlaczego zdecydował się na takie, a nie inne rozwiązania.
Wiązanie przyponów wielu zawodnikom kojarzy się mozolną nudną pracą, którą trzeba wykonać przed każdym wyjazdem na ryby lub trening. Nic bardziej mylnego – odpowiedni zapas przygotowany przed rozpoczęciem sezonu będzie służył nam przez cały rok.
Łowienie naprawdę wielkich ryb, takich jak karpie czy amury wymaga solidnego sprzętu. Przy jego doborze często zwracamy uwagę tylko na duże akcesoria, zapominając, że diabeł tkwi w szczegółach. Niezwykle istotnym elementem jest choćby łącznik guma-żyłka, który potrafi bardzo ułatwić albo bardzo utrudnić hol wymarzonej ryby...

Strony