Pokaz kolekcji Sensasa na rok 2014

 
Tym razem do Kobyłki z pokazem najnowszej kolekcji sprzętu wyczynowego zajrzała firma Sensas Polska. Spławikowy potentat przygotował na ten rok wiele nowości. Na zwiedzających czekały nowe kosze, tyczki, zanęty i akcesoria.
 
Podczas pokazu goście mogli "zmierzyć się" z potężnym repertuarem wędzisk, zarówno z aktualnej, jak i z poprzednich kolekcji. Dla koneserów wędzisk uniwersalnych Dariusz Bogucki i Ernest Gutkiewicz przygotowali znane i sprawdzone kije XL z serii 5 i 4.
 
 
Zwolennicy mocniejszego łowienia mogli pomachać tyczkami Power Match z Seri 5. Nowością na ten rok są jednak wędziska z serii 3 - zarówno Power Match, jak i XL.
 
 
Te wędki w przeciwieństwie do poprzedniczek charakteryzują sią dużo mniejszą średnicą, wynoszącą zaledwie 44 mm przy 13 metrach.
 
 
Kije są bardziej miękkie niż tyczki z lat ubiegłych. Inaczej usytuowany został także środek ciężkości. Tym razem skierowano go bliżej środka wędki, co powoduje zupełnie inne wyważenie i "czucie" tyczki. Według mnie najciekawszym modelem, którego relacja ceny do jakości wychodziła bardzo pozytywnie była wędka Power Match 655. To kij o bardzo przyzwoitych parametrach za całkiem rozsądne pieniądze. 
 
 
Osobnym "tematem" były tyczki przeznaczone na wody komercyjne. To naprawdę mocne kije o grubym blanku, które trudno "zepsuć". Zaletą oferty Sensasa jest możliwość zakupu karpiowych wędzisk z topami "fighting". Wędki z dziurą w blanku pozwalają na szybką redukcję gumy podczas holu karpia, co zdecydowanie ułatwia walkę z dużymi sztukami. 
 
 
Ciekawą propozycją na nadchodzący sezon są wędki odległościowe oraz feedery. Kij, który szczególnie przykuł moją uwagę to Fedder Competition Carp. To ultralekka, ale zarazem bardzo mocna wędka wykonana z najwyższej jakości węgla. Do tego posiada przyjemne wzornictwo.
 
 
Nowością na ten sezon jest także oferta Zanęt z serii Brune, które być może powtórzą sukces serii Black. Wszak ciemnobrązowy kolor od zawsze sprawdzał się na większości polskich łowisk.
 
 
Uzupełnieniem oferty Sensasa był bogaty asortyment koszy wędkarskich oraz dostawek i osprzętu. Kosze z roku na rok wyglądają coraz lepiej wizualnie i jak zapewnie Ernest Gutkiewicz są naprawdę mocne. Oferta wygląda naprawdę ciekawie. Po sezonie zobaczymy, które jej składniki okażą się hitowe.
 
Dodał: ŁK
Zdjęcia: ŁK i Robert Kowalczyk